دوره کیمیاگری مدرسه هرمس خردمند

توجه: پیشنیاز الزامی حضور در این دوره، دوره شناخت و شفای کودک درون مدرسه هرمس خردمند است.

سلام و نور

قبلاً بارها و بارها در این زمینه صحبت شده که کل دنیا بر اساس ساختار فرکتال و الگوهای تکرار شونده بنا شده. این الگوهای تکرار شونده در تمام رفتارهای روزانه ی ما هم وجود داره. بیش از 95 درصد از کارها و رفتارهای روزمره ی ما ناخودآگاه، به شکل عادت و بر اساس الگوهایی که از قبل شکل گرفتن، انجام میشن. این موضوع در بسیاری موارد مفید هست و با وجود اون ها، نیازی نیست که برای تمرکز روی تمام جزییات یک عمل روتین، انرژی صرف کنیم. اما در بسیاری موارد هم نبود آگاهی در لحظه باعث بروز رفتارها و واکنش های ناخواسته میشه. بنابراین بعضی از این الگوهای تکرار شونده مفید هستند و بعضی هم نه. از طرفی ممکنه یک چرخه ی تکراری مشخص، در محدوده ی زمانی خاصی برای ما کارآمد باشه، و بعد از اون خودش تبدیل بشه به یک محدودیت… یک عامل بازدارنده… و دیگه برای ما کارآیی نداشته باشه. اینجاست که باید تغییرش داد. آگاهی ما تعیین می کنه که یک فرکتال برای ما مفید هست یا نه… فرکتال های غیر مفید رو شناسایی می کنیم به منظور تغییر ساختار و مسیر؛ و فرکتال های مفید و کارآمد رو شناسایی می کنیم برای بهتر بهره بردن از اون ها. اگر عنصر آگاهی نباشه، ناکارآمدها همچنان به طور خودکار تکرار میشن. اگر آگاهی نباشه، از حداکثر ظرفیت و کارآیی فرکتال های مفید هم نمیشه استفاده کرد. 

تکرار یک چرخه ی تکرار شونده ی ناکارآمد و ناخواسته، یعنی عمل کردن ناآگاهانه و از سر عادت… و عاملی که می تونه مسیر این چرخه رو تغییر بده، در درجه ی اول آگاهی ماست (در دوره ی کودک درون مفصلاً به این موضوع، ریشه هاش و راهکارهای عملیش پرداخته میشه.)

ققنوس و کیمیاگری

از طرف دیگه وقتی فرکتال های مفید رو می شناسیم، بررسی شون می کنیم، قابلیت ها وظرفیت هاشون رو درک می کنیم و متوجه میشیم که در کل هستی و در زندگی ما (به عنوان بخشی از کائنات) چه کارکردی دارن، می تونیم حضورشون رو در حیطه های مختلف زندگی مون تشخیص بدیم؛ متوجه میشیم که در هر زمینه ای، در چه بخش و کدوم نقطه از این فرکتال سازنده قرار داریم؛ می تونیم هماهنگ با شرایط و نیازهای خاص همون مرحله عمل کنیم و به عبارتی آگاهانه با این فرکتال ها هم جهت و همراه بشیم تا بتونیم به بهترین شکل ازشون استفاده کنیم. (و این، موضوع اصلی دوره ی کیمیاگری است)

مباحث مورد بحث در دوره:

 1. مقدمات، تاریخچه و مبانی کیمیاگری
 2. کیمیاگری شخصی
 3. کیمیاگری اجتماعی
 4. نمادگرایی و رازگشایی کیمیاگری باستان
 5. کیمیاگری از دیدگاه عطار
 6. کیمیاگری از دیدگاه مولانای جان با حضور استاد مدعو
 7. لوح زمردین (Emerald Tablet)
 8. جلسات مباحثه و مشاوره گروهی (3-4 جلسه)
 9. مباحث مرتبط برای مطالعه بیشتر
 10. تمرین هفتگی، مدیتیشن و تمارین خودشناسی
 11. پرسش و پاسخ (در جلسات مشخص شده)

 مسیر و محتوای کلی دوره کیمیاگری

برداشت عموم از کیمیاگری: علمی رازآلود و حتی آمیخته به طلسم و جادوی سیاه که برای تبدیل فلزات کم ارزش و سنگین به طلا مورد استفاده قرار می گرفته. در صورتی که ـ همون طور که قبلاً گفته شده ـ این تنها ظاهر و ویترین مفهوم کیمیاگری است و دلایل مختلف و مهمی برای وجود و ایجاد این ظاهر و پوشش برای کیمیاگری وجود داره که در جلسات اولیه به آن خواهیم پرداخت.

در این مرحله این را بدانید که اصلی ترین کار کیمیاگری، اصطلاحاً پاکسازی، تطهیر و در نهایت عروج هست… پاکسازی درون، تزکیه ی نفس و بالا بردن فرکانس، که یعنی عروج. در دوره کیمیاگری به تحلیل و بررسی مراحل مختلف فرکتالی قدرتمند پرداخته میشه که در مسیر رشد، بارها و بارها و بارها و در تمامی زمینه ها و برای همه ی ما رخ میده.

 

hermes-the-wise-school مدرسه هرمس

ارتباط این دوره با دوره شناخت و شفای کودک درون و دوره حفاظت انرژیکی  

برای رسیدن به هر خواسته ای، لازمه که هر عامل ناخواسته و آسیب رسانی رو برطرف کنیم. برای جوانه زدن و رشد و به ثمر رسیدن یک بذر، باید ابتدا شرایطی امن برای این پروسه فراهم کرد و تا جای ممکن عواملی رو که مانع از پیش رفتن این مسیر هستن، حذف کرد.

در دوره ی شناخت و شفای کودک درون عواملی رو شناسایی می کنیم که ناخواسته در زندگی ما حضور دارن… مثل علف های هرز که مانع از رشد بهینه ی بذرهایی میشن که آگاهانه خواهان رشد اون ها هستیم. ریشه ی این عوامل رو پیدا می کنیم و اون ها رو کنار میذاریم و به نوعی بذرهایی رو که می خواهیم جایگزینشون میکنیم. به این ترتیب، انرژی ما (که حکم خاک و آب و نور و سایر منابع رو داره برای بذر خواسته های ما) صرف چیزهایی میشه که می خواهیم… نه چیزهایی که نمی خواهیم.

و در دوره ی کیمیاگری، به مراحل متوالی رشد بذر آگاهی پرداخته میشه. با شناخت و تشخیص هر مرحله و همین طور شرایط و نیازهای خاص اون مرحله در بخش های مختلف زندگی، می تونیم در هر مرحله بهترین عملکرد رو داشته باشیم، به طی کردن این مسیر سرعت ببخشیم و از طی طریق بیشتر لذت ببریم.

جلسه اول دوره رایگان است.

برای حضور رایگان در جلسه اول این دوره، با زدن روی دکمه زیر در کانال «تلگرام» مربوطه عضو شوید. تنها از همین طریق می توانید اطلاعات ورود به جلسه اول را دریافت کنید. نحوه حضور جلسات آتی به خردجویانی که ثبت نام قطعی می کنند از طریق واتس اپ اعلام خواهد شد و مطابق دوره های گذشته خواهد بود. این کانال صرفا برای حضور در جلسه اول است.

Pin It on Pinterest

Share This