دوره کیمیاگری مدرسه هرمس خردمند

سلام و نور

قبلاً بارها و بارها در این زمینه صحبت شده که کل دنیا بر اساس ساختار فرکتال و الگوهای تکرار شونده بنا شده. این الگوهای تکرار شونده در تمام رفتارهای روزانه ی ما هم وجود داره. بیش از 95 درصد از کارها و رفتارهای روزمره ی ما ناخودآگاه، به شکل عادت و بر اساس الگوهایی که از قبل شکل گرفتن، انجام میشن. این موضوع در بسیاری موارد مفید هست و با وجود اون ها، نیازی نیست که برای تمرکز روی تمام جزییات یک عمل روتین، انرژی صرف کنیم. اما در بسیاری موارد هم نبود آگاهی در لحظه باعث بروز رفتارها و واکنش های ناخواسته میشه. بنابراین بعضی از این الگوهای تکرار شونده مفید هستند و بعضی هم نه. از طرفی ممکنه یک چرخه ی تکراری مشخص، در محدوده ی زمانی خاصی برای ما کارآمد باشه، و بعد از اون خودش تبدیل بشه به یک محدودیت… یک عامل بازدارنده… و دیگه برای ما کارآیی نداشته باشه. اینجاست که باید تغییرش داد. آگاهی ما تعیین می کنه که یک فرکتال برای ما مفید هست یا نه… فرکتال های غیر مفید رو شناسایی می کنیم به منظور تغییر ساختار و مسیر؛ و فرکتال های مفید و کارآمد رو شناسایی می کنیم برای بهتر بهره بردن از اون ها. اگر عنصر آگاهی نباشه، ناکارآمدها همچنان به طور خودکار تکرار میشن. اگر آگاهی نباشه، از حداکثر ظرفیت و کارآیی فرکتال های مفید هم نمیشه استفاده کرد. 

تکرار یک چرخه ی تکرار شونده ی ناکارآمد و ناخواسته، یعنی عمل کردن ناآگاهانه و از سر عادت… و عاملی که می تونه مسیر این چرخه رو تغییر بده، در درجه ی اول آگاهی ماست (در دوره ی کودک درون مفصلاً به این موضوع، ریشه هاش و راهکارهای عملیش پرداخته میشه.)

ققنوس و کیمیاگری

از طرف دیگه وقتی فرکتال های مفید رو می شناسیم، بررسی شون می کنیم، قابلیت ها وظرفیت هاشون رو درک می کنیم و متوجه میشیم که در کل هستی و در زندگی ما (به عنوان بخشی از کائنات) چه کارکردی دارن، می تونیم حضورشون رو در حیطه های مختلف زندگی مون تشخیص بدیم؛ متوجه میشیم که در هر زمینه ای، در چه بخش و کدوم نقطه از این فرکتال سازنده قرار داریم؛ می تونیم هماهنگ با شرایط و نیازهای خاص همون مرحله عمل کنیم و به عبارتی آگاهانه با این فرکتال ها هم جهت و همراه بشیم تا بتونیم به بهترین شکل ازشون استفاده کنیم. (و این، موضوع اصلی دوره ی کیمیاگری است)

مباحث مورد بحث در دوره:

 1. مقدمات، تاریخچه و مبانی کیمیاگری
 2. کیمیاگری شخصی
 3. کیمیاگری اجتماعی
 4. نمادگرایی و رازگشایی کیمیاگری باستان
 5. کیمیاگری از دیدگاه عطار با حضور استاد مدعو
 6. کیمیاگری از دیدگاه مولانای جان با حضور استاد مدعو
 7. لوح زمردین (Emerald Tablet)
 8. جلسات مباحثه و مشاوره گروهی
 9. مباحث مرتبط برای مطالعه بیشتر
 10. تمرین هفتگی، مدیتیشن و تمارین خودشناسی
 11. پرسش و پاسخ

 مسیر و محتوای کلی دوره کیمیاگری

برداشت عموم از کیمیاگری: علمی رازآلود و حتی آمیخته به طلسم و جادوی سیاه که برای تبدیل فلزات کم ارزش و سنگین به طلا مورد استفاده قرار می گرفته. در صورتی که ـ همون طور که قبلاً گفته شده ـ این تنها ظاهر و ویترین مفهوم کیمیاگری است و دلایل مختلف و مهمی برای وجود و ایجاد این ظاهر و پوشش برای کیمیاگری وجود داره که در جلسات اولیه به آن خواهیم پرداخت.

در این مرحله این را بدانید که اصلی ترین کار کیمیاگری، اصطلاحاً پاکسازی، تطهیر و در نهایت عروج هست… پاکسازی درون، تزکیه ی نفس و بالا بردن فرکانس، که یعنی عروج. در دوره کیمیاگری به تحلیل و بررسی مراحل مختلف فرکتالی قدرتمند پرداخته میشه که در مسیر رشد، بارها و بارها و بارها و در تمامی زمینه ها و برای همه ی ما رخ میده.

 

hermes-the-wise-school مدرسه هرمس

ارتباط این دوره با دوره شناخت و شفای کودک درون و دوره حفاظت انرژیکی  

برای رسیدن به هر خواسته ای، لازمه که هر عامل ناخواسته و آسیب رسانی رو برطرف کنیم. برای جوانه زدن و رشد و به ثمر رسیدن یک بذر، باید ابتدا شرایطی امن برای این پروسه فراهم کرد و تا جای ممکن عواملی رو که مانع از پیش رفتن این مسیر هستن، حذف کرد.

در دوره ی شناخت و شفای کودک درون عواملی رو شناسایی می کنیم که ناخواسته در زندگی ما حضور دارن… مثل علف های هرز که مانع از رشد بهینه ی بذرهایی میشن که آگاهانه خواهان رشد اون ها هستیم. ریشه ی این عوامل رو پیدا می کنیم و اون ها رو کنار میذاریم و به نوعی بذرهایی رو که می خواهیم جایگزینشون میکنیم. به این ترتیب، انرژی ما (که حکم خاک و آب و نور و سایر منابع رو داره برای بذر خواسته های ما) صرف چیزهایی میشه که می خواهیم… نه چیزهایی که نمی خواهیم.

در دوره ی محافظت انرژیکی، با درک این موضوع که ما یک موجود انرژیکی هستیم و تمام جنبه های وجودیمون تبلورهای گوناگونی از ماهیت انرژیکی ماست، تمام چیزها یا در واقع انرژی هایی رو که می تونن مزاحم یا آسیب رسان باشن، شناسایی، و با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف از خودمون در برابر اون ها محافظت می کنیم. میشه این ها رو به آفت ها و سموم و شرایط سخت محیطی تشبیه کرد که باعث میشن شرایط برای رشد بذر نامساعد و نامناسب بشه. البته مبحث محافظت انرژیکی بسیار مفصل و دارای جزئیات زیادیست که در آینده و برای گوشهای محرم آنچه که لازم هست را خواهیم گفت اما مرحله اول، مرحله ای مهم و بنیادین برای ادامه طی طریق است.

و در دوره ی کیمیاگری، به مراحل متوالی رشد بذر آگاهی پرداخته میشه. با شناخت و تشخیص هر مرحله و همین طور شرایط و نیازهای خاص اون مرحله در بخش های مختلف زندگی، می تونیم در هر مرحله بهترین عملکرد رو داشته باشیم، به طی کردن این مسیر سرعت ببخشیم و از طی طریق بیشتر لذت ببریم.

مدرک پایان دوره مدرسه هرمس خردمند

اولین و تنها دوره کیمیاگری حقیقی به زبان فارسی

شرایط برگزاری:

 • حتما مباحث مطرح شده در دوره را در بالای صفحه بخوانید.
 • این دوره بلندمدت 6 ماهه از دو بخش پایه و تکمیلی تشکیل شده است.
 • بخش پایه: 10 جلسه (2.5 ماه)
 • بخش تکمیلی: 14-16 جلسه (حدود 4 ماه)
 • تعداد جلسات در کل: 24-26 جلسه. هفته ای یک جلسه
 • شروع دوره:
  – 15 بهمن (جلسه اول رایگان)
  – ادامه جلسات در بخش پایه از چهارشنبه 6 اسفندماه (24 فوریه) هر چهارشنبه ساعت 10 شب به وقت تهران به صورت لایو در اسکای روم
  – بخش تکمیلی بدون وقفه و در ادامه بخش پایه خواهد بود و در نرم افزار ZOOM برگزار می شود که شامل بخشهای متنوعی نظیر مباحثه، مشاوره گروهی، حضور اساتید مدعو و مطرح، مدیتیشن، نمادگرایی و … است.
 • در انتهای دوره، گواهی حضور در دوره را دریافت خواهید کرد.
 • سرمایه گذاری شما برای دوره کیمیاگری:
سرمایه گذاری دوره کیمیاگری

توضیح بسیار مهم در مورد پرداختها:

 • خردجو به انتخاب خود و با توجه به در نظر گرفتن شرایط، می تواند تنها در بخش پایه و یا هر دو بخش شرکت کند. شرکت در بخش تکمیلی به تنهایی معقول و امکانپذیر نیست!
 • پرداختها تنها در صورتی شامل تخفیف می شود که خردجو در کل دوره شرکت کرده و سرمایه گذاری را به صورت کامل انجام دهد.
 • برای ثبت نام دوره و دریافت اطلاعات تکمیلی (پرداخت اقساط در شرایط خاص) با پشتیبانی از طریق چت واتس اپ پایین همین صفحه تماس بگیرید.

Pin It on Pinterest

Share This